To try it: Lex.Pre.: (na)(bí)op (n)ip, Classifier: 0, Perf./Conj.: (s-p)

STEM SET/Transitive: Transitive (Obj. Pre. in the outer prefix position)

I.  taah

P.  tą́ą́ʼ

F.  tah

U/R.  tah

O.  tááh

(Imp.)

                 Sg.                  Dl.               Pl.

1st Pov Nabíníshtaah  Nabíníitaah   Nabídaníitaah

2nd Pov Nabínítaah   Nabínohtaah  Nabídanohtaah

3rd Pov Nayínítaah                           Nayídanitaah

4th Pov Nabízhnítaah                       Nabídazhnitaah

(Perf.)

                  Sg.                Dl.                 Pl.

1st Pov Nabínétą́ą́ʼ   Nabíneetą́ą́ʼ    Nabídaneetą́ą́ʼ

2nd Pov Nabínínítą́ą́ʼ Nabínootą́ą́ʼ  Nabídanootą́ą́ʼ

3rd Pov Nayíneeztą́ą́ʼ                      Nayídaneeztą́ą́ʼ

4th Pov Nabízneeztą́ą́ʼ                    Nabídazneeztą́ą́ʼ

(Fut.) /d/

                    Sg.                     Dl.                  Pl.

1st Pov Nabídínéeshtah      Nabídíníitah     Nabídadíníitah

2nd Pov Nabídíníítah         Nabídínóohtah   Nabídadínóohtah

3rd Pov Nayídínóotah                                  Nayídadínóotah

4th Pov Nabízhdínóotah                              Nabídazhdínóotah